Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Szachowe Szaleństwo!

W Zespole Szkół w Mycielewie uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej poznają na zajęciach kółka szachowego tajniki tej rozwijającej umysł, które prowadzi p. Rafał Leśniarek. Na ciekawe zajęcia uczniowie uczęszczają z ogromnym zapałem. Gra uczy skupienia i pogłębia myślenie młodych szachistów.

Milena Miętkiewicz

Projektów ciąg dalszy…

W Zespole Szkół w Mycielewie realizuje się projekt „Program Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim” w formie zajęć gimnastyki korekcyjnej, zajęć logopedycznych i zajęć z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu.  Projekt realizują: Henryka Mickiewicz, Elwira Stachowiak i Hanna Krawczyk

Na zajęcia z  dziećmi ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu uczęszcza 6 uczniów (2 uczniów z kl. III + 4 uczniów z kl. II). Zajęcia odbywają się w środy od godziny 13.20 do 14.05.

Gimnastyka korekcyjna w ramach tegoż samego projektu prowadzona jest w środy w godzinach od 13.20 do 14.05. Uczestniczy w niej 9 uczniów.

Opieką logopedyczną w ramach projektu zostało objętych 4 uczniów z klasy I szkoły podstawowej, którzy uczęszczają na zajęcia w piątki od 12.00 do 13.00.

Więcej w dziale projekty.

Hanna Krawczyk

Zimowiska

Zespół Szkół w Mycielewie jak co roku w czasie ferii przygotował dla swoich uczniów Zimowiska. Zajęcia odbywały się w pierwszym ich tygodniu, czyli od 13 do 17 lutego. Uczęszczała na nie stała grupa uczniów zarówno ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Każdego dnia oprócz wielu atrakcji dzieci otrzymywały gotowe posiłki, które finansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. I tak 14 lutego z okazji Walentynek nie mogło zabraknąć słodkich serduszek lizaków, a w tłusty czwartek pączków. Zajęcia były różnorodne i bardzo ciekawe o czym może świadczyć codzienna wysoka frekwencja uczniów, którzy do szkoły  nie rzadko musieli docierać przez wysokie zaspy śnieżne. Dzieci w grupach układały puzzle, robiły laurki walentynkowe, bawiły się w kalambury czy rozwiązywały „Sudoku”. Można też było pograć w gry planszowe. Stałym punktem były zajęcia sportowe na Sali gimnastycznej – piłka nożna, siatkowa, tenis stołowy. Feriowicze mogli także korzystać z sali komputerowej. Przeprowadzono także liczne zajęcia plastyczne. Opiekunami ferii zimowych w ZS Mycielewo były panie Henryka Mickiewicz i Magdalena Tomkowiak.

 Tekst i foto M. Tomkowiak

Mycielewo w FamilyPark

W piątek 10 lutego uczniowie kl. IV, V i VI wyruszyli na zabawę do Family Parku w Bydgoszczy. To niesamowite jak szybko mija czas kiedy jest tyle możliwości jego aktywnego spędzenia – suchy basen, zjeżdżalnia, tunele, ścianka wspinaczkowa i wiele wiele innych.
Dzieci mieli okazję beztrosko bawić się przez 2,5 godziny, a na sam koniec niespodzianka – wychowawcy klas, ubłagali dyrekcję Parku o jeszcze dodatkowe 30 min – radość uczniów nie miała końca. Jednak najstarsi uczniowie pojechali tam nie tylko się bawić ale również uczyć – czemu posłużyła wizyta w Laboratorium Profesora Ciekawskiego, gdzie mieli okazję przekonać się, że nauka może być naprawdę ciekawa. Całość zorganizowali i pieczę nad dziećmi sprawowali Anna Pyszczyńska, Agnieszka Koralewska-Hak, Renata Szczepaniak i Andrzej Kulczyński.

Tekst i foto: Anna Pyszczyńska

Bezpieczne zabawy podczas ferii w oczach klasy II

10 lutego uczniowie klasy II przygotowali wraz z wychowawcą  p. Elwirą Stachowiak przedstawienie na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Przestrzegali młodszych kolegów jakie zagrożenia czyhają na nich podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Wtorek czerwony, za to środa kolorowa

7 lutego we wtorek w ramach „Tygodnia Kolorów” do Zespołu Szkół w Mycielewie przybyła nasza absolwentka – Justyna Nogowska – zawodowy fotograf. Dzień później, tj. 8 lutego dzieci mogły pobawić się przy muzyce prawdziwego dj`a na dyskotece karnawałowej.

Pani Justyna Nogowska chętnie opowiedziała o swojej pasji, która przerodziła się w sposób na zarabianie pieniędzy. Zademonstrowała dzieciom sprzęt fotograficzny oraz przedstawiła swoje zdjęcia, głównie wykonywane w technice makro. Dzieci i młodzież czynnie brała udział w zajęciach.

W środę dominował kolor zielony i takie światła z kolorofonów rzucał specjalny gość dyskoteki dj Dombek. Muzyką i sposobem prowadzenia zabawy zachęcił do zabawy większość uczniów SP i gimnazjum, za co dziękujemy.

WN

Poniedziałek – niebieski

W poniedziałek 6 stycznia 2012 roku z okazji „Tygodnia Kolorów” w Zespole Szkół w Mycielewie odwiedził nas pan Piotr Pawlicki – malarz i były technik kryminalistyki.
Przed uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentował swoje dzieła malarskie. Dodatkowo opowiedział o swoim wykonywanym w przeszłości zawodzie technika kryminalistyki. Można było m.in. dowiedzieć się i samemu sprawdzić jak pobrać odciski palców.

WN

Rocznica Powstania Wielkopolskiego

3 lutego 2012 r. w Kcyni świętowano kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego.
Na uroczystości związane z tym zdarzeniem pojechali uczniowie klasy I gimnazjum z opiekunami p. B. Morawską i M. Kwiatkowską.

Wyróżnieni na apelu

A. Pyszczyńska i p. M. Bożych przeprowadziły konkurs „Natura 2000”. Uczniowie musieli się nauczyć wielu zagadnień związanych z ochroną przyrody na terenie naszego powiatu. Oto wyniki:
Kategoria gimnazjum:
1 miejsce – Klaudia Kaleta; 2 miejsce – Katarzyna Jaszak; 3 miejsce – Paulina Stypczyńska

Kategoria SP:
1 miejsce – Dorota Jaszak; 2 miejsce – Piotr Hotlaś; 3 miejsce – Karolina Stypczyńska

Nagrodzono także konkurs zbierania nakrętek. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, sama zwyciężczyni zebrała ponad 8 tys. Przyznam że jest to bardzo imponująca liczba i jestem pełna podziwu dla wszystkich laureatów. Nagrodzono 13 miejsc, upominek otrzymała także Roksana Owedyk, która pomagała w liczeniu nakrętek. Dwa pierwsze miejsca zajęli: Justyna Guzik i Julia Spławska.

J. Biernacka-Kozerewicz nagrodziła uczniów biorących udział w jesiennej sesji konkursu OLIMPUS z historii. Warto wspomnieć, że najwyżej znalazła się uczennica gimnazjum klasy II a – Aleksandra Stypczyńska, zajęła 21 miejsce w Polsce. Następnie ogłoszono rezultat konkursu z wiedzy o samorządzie terytorialnym. Udział w nim wzięli Albert Mrotek, Milena Miętkiewicz i Michał Grabarski. Do dalszego etapu konkursu przeszli: Milena Miętkiewicz i Michał Grabarski.

P. Małgorzata Kwiatkowska – pedagog szkolny zorganizowała w naszej szkole konkurs „Moje hobby”. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością, przedstawiano prezentacje, plakaty itp. Wyniki: 1 miejsce – Karolina Stypczyńska, Weronika Zygiel, Julia Spławska, Mariusz Jeż; 2 miejsce – Milena Smorga i Martyna Czerniak; Klaudia Motyka i Wiktoria Frydrych; 3 miejsce – Rozalia Paszkiet, Iza Tracz; 3 miejsce – Julia Winkowska, Klaudia Zych, Roksana Jakubowska.

J. Maćkowska-Wrzyszcz rozstrzygnęła konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. Laureatami byli:
1 miejsce – Martyna Winkowska; 2 miejsce – Michał Grabarski; 3 miejsce – Albert Mrotek.

A. Drozd ogłosiła wyniki konkursu „Koła, kółka i kółeczka”. Przyznano również miejsca indywidualne i tak: 1 miejsce – Paulina Ziarnek; 2 miejsce – Martyna Winkowska; 3 miejsce – Klaudia Kaleta

Paulina Ziarnek

Tydzień kolorów

W Zespole Szkół w dniach od 6 do 10 lutego 2012 roku organizowany jest TYDZIEŃ KOLORÓW. Polega on na tym, że uczniowie naszej szkoły maja się ubrać na ustalony wcześniej kolor, przy czym liczą się przebranie liczy się tylko wtedy gdy jest to bluzka bądź spodnie. Organizatorkami tego przedsięwzięcia jest szkolna pani pedagog – p. M. Kwiatkowska i nauczycielka z nauczania początkowego – p. M. Tomkowiak.
Plan tygodnia kolorów:

1. Poniedziałek – niebieski (gość – Piotr Pawlicki – malarz, były technik kryminalistyki)
 2. Wtorek – czerwony (gość – Justyna Nogowska – fotograf)
3. Środa – kolorowy (Bal karnawałowy)
4. Czwartek – biały (klasy I-III przygotowują „Obłoczki – Marzę o…”)
5. Piątek – zielony (klasy IV-VI przygot. listki pt. „W szkole podoba mi się…”)

Wszystkich zachęcamy do ubrania się na dany kolor, ponieważ podczas tygodnia kolorów każdy przebrany uczeń zgodnie z obowiązującym danego dnia kolorem zostanie zwolniony z odpytywania.

Uwaga! Nie dotyczy zapowiedzianych sprawdzianów i prac klasowych.

 Tekst: Paulina Ziarnek, grafik: Hubert Kuliberda

Mycielewo z pasją

W związku z tym, że Pani Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2011/2012 „Rokiem Szkoły z Pasją” w ZS w Mycielewie został zorganizowany przez p. A. Pyszczyńską i M. Kwiatkowską konkurs dla klas IV-VI pt. „Moje pasje – Moje hobby”. Uczniowie biorący udział w konkursie przygotowali prezentacje na temat sposobów spędzania czasu wolnego i własnych zainteresowań. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością podczas konkursu.
Organizatorki i laureaci konkursu dziękują p. Marii Łyszczarz za ufundowanie nagród.

A. Pyszczyńska