Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Super chłopak na Dzień chłopaka

2 października 2018 r. w oddziałach 0-3 konkursowo obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przyznano również tytuły Super Chłopaka.

Iwona Wojtkowiak

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28 września 2018 roku w oddziałach 0-3 strażak z OSP Kcynia – Fabian Zmudziński czytał bajkę „Franklin na wycieczce”. Organizatorem akcji była Iwona Wojtkowiak.

Zakończenie Roku Przedszkolnego

21 czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły, na która przybyli: pani dyrektor – Katarzyna Walasiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Stypczyńska, nauczyciele uczący w oddziałach oraz rodzice. Dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. „Bezpieczne wakacje”. Następnie głos zabrała p. dyrektor życząc wszystkim słonecznych wakacji i radosnego powrotu do szkoły, szczególnie przyszły pierwszakom. Wszystkie dzieci otrzymały z rąk swych wychowawczyń: Aliny Napierały, Iwony Wojtkowiak oraz Gabrieli Wesół pamiątkowe dyplomy oraz przypinki. Dyplomy były również z języka angielskiego od pani Joanny Maćkowskiej-Wrzyszcz. Wcześniej najstarsza grupa, która brała udział w zajęciach z religii otrzymała je od pani Marleny Szymczak.

Na uroczystości zakończenia roku przedszkolnego odbyło się również pożegnanie pani Aliny Napierały, która odchodzi z pracy w naszej placówce. W imieniu grona pedagogicznego i pracowników szkoły ciepłe słowa usłyszała od pani dyrektor K. Walasiewicz, a w imieniu rodziców wystąpiła przewodnicząca Rady Rodziców pani J. Stypczyńska.

Co w UFO gra?

23 maja br. dzieci z O-III usłyszały koncert dźwięków muzycznych teatru KULTURKA z Poznania.

Dzieci poznały najmłodszy instrument świata – hang drum, który wygląda trochę jak UFO, a przodkami jego są etniczne instrumenty z egzotycznej Polinezji. Jego brzmienie jest tak unikatowe, niesamowite i poetyckie, że sięga głęboko w głąb duszy. Wydaje się jakby docierało jej najskrytszych zakamarków.

                                                 Tekst: IW, Foto: GW

Na Ranczo u Amadeusza

Dnia 09 maja 2018 r. przedszkolaki z grup „Oa”, „Ob” i  „Oc” wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili na Bielawach „Ranczo Amadeusza”. Na miejscu przywitał dzieci właściciel rancza pan Andrzej Andrzejewski  z rodziną.

Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Były konkursy, zawody sprawnościowe. Dzieci miały okazję wykazać się własną sprawnością fizyczną. Strzelały z łuku, „łowiły ryby”, przeciągały linę, skakały w workach. Wiele radości sprawiły dzieciom przejażdżki psim zaprzęgiem, malowanie twarzy   oraz puszczanie baniek mydlanych. Na ranczu nie zabrakło również ciekawych zwierząt. Były psy rasy husky, kozy, agamy brodate, karaluchy syczące, rzadko spotykane gatunki kur i nutrie, o których właściciel opowiadał z wielką pasją. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły kiełbaski upieczone na grillu. Dzieci bawiły się doskonale. To był wspaniały wypoczynek na łonie natury.

                                                                              Iwona Wojtkowiak

Pierwsza pomoc w przedszkolu

W poniedziałek, 30 kwietnia 2018r. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie prowadził pan Michał Modliński.

Spotkanie odbyło się w oddziałach przedszkolnych. Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, gdy osoby dorosłe są nieobecne. Największe emocje wśród przedszkolaków wzbudził pokaz czynności  resuscytacji wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod okiem prowadzącego samodzielnie wykazywały się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy.

Zajęcia te były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może w przyszłości zaowocować uratowaniem życia.

                  Iwona Wojtkowiak, Alina Napierała

ŚWIĘTO ZIEMI

23 kwietnia 2018 r. dzieci klas 0–III  uczciły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie przygotowani przez panią Iwonę Wojtkowiak wystąpili w przedstawieniu pt. „Woda, słońce, powietrze, las – bardzo kochamy Was”.

I.W.

Wyprawa na wystawę… Budowli z klocków LEGO

11 kwietnia 2018 dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Bydgoskiego FOCUSA na wystawę budowli z klocków LEGO. Wystawa składała się z kilku stref tematycznych. W strefie gigantycznych modeli znajdowały się Super Bohaterzy: Thor, Kapitan America, Hulk oraz największy obiekt wystawy – samolot AIR FORCE ONE (samolot prezydenta USA). Budził duże zainteresowanie wśród zwiedzających. Strefa dotycząca ciała człowieka przedstawiała modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych. Dalej można było podziwiać architekturę światową: obserwatorium astronomiczne w Greenwich, dworzec w Paryżu, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, stadiony biorące udział w Euro 2012. Dzieci oczywiście najbardziej interesowały sceny i postaci z filmów i bajek np. Smerfy; makieta kolejowa z jeżdżącymi pociągami oraz konstrukcje z LEGO technik, które można było samodzielnie uruchamiać. Poznały również znane postacie z historii Polski: Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina. Wśród modeli statków rozpoznaliśmy Titanika, statek Piratów z filmu Romana Polańskiego. Całość wystawy zamykała Aleja Gwiazd Sportu – postaci wykonane w skali 1:1 – Robert  Lewandowski, Agnieszka Radwańska, Tomasz Gollob, Rafał Sonik, Kamil Grosicki i trener naszych piłkarzy Adam Nawałka.

Atrakcją wieńczącą wystawię był pobyt w Strefie Zabawy. Dzieci mogły poczuć się konstruktorami. Miały do dyspozycji klocki różnych rozmiarów od Duplo do tworzenia mozaiki na ścianie. W strefie gier LEGO mogły korzystać z Play Station 4. Jedynym ograniczeniem był czas pobytu w strefie zabawy. No cóż chętnych było wielu.

Mamy nadzieję, że wrażenia z wyjazdu na wystawę rozwinęły u dzieci wyobraźnię przestrzenną i staną się inspiracją do tworzenia własnych budowli.

Gabriela Wesół

Rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocne jajo”

Konkurs pt. ”Wielkanocne jajo” adresowany był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów Wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości i umiejętności manualnych. Zadaniem było przygotowanie jaja w formie przestrzennej dowolnymi materiałami. Wpłynęło sporo ciekawych  prac, wszystkie zostały nagrodzone.

Organizator konkursu: I. Wojtkowiak

Dzień Kobiet wg SU i MSU

Z okazji ,,Dnia Kobiet” chłopcy z oddziałów 0-3 nadawali tytuł ,,Super dziewczyny”, a ostatecznie zostały nimi: Kl. 1 – Oliwia Pikul, Kl. 2 – Antonina Jaszak, Kl. 3 – Julia Kotłowska, Kl. 0a – Hanna Gałązka, Kl. 0b – Marysia Rubaszewska, Kl. 0c – Daria Dryl

 

                                                           Opiekun MSU – JW

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy dzień kobiet, z tej okazji wszyscy byli ubrani bardziej odświętnie niż na codzień. Zorganizowany był również apel tematyczny z elementami artystycznymi, w tym między innymi krótkie przedstawienie. Obejrzeliśmy też film z wypowiedziami pracowników szkoły pt. „Jak to jest być kobietą?”.

Zuzia Trzebiatowska

Karnawał 2018

Najmłodsi i ci starsi bawili się przy muzyce DJ-a.

Foto G. Wesół, P. Kaleta

Klaun na sali

GW

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KARNAWALE

Pod takim hasłem odbył się 23 stycznia Dzień Dziadków w najstarszej grupie przedszkolnej, w Szkole Podstawowej w Mycielewie. Dzieci wystąpiły przed swoimi dziadkami recytując wiersze i śpiewając piosenki – min. „Przedszkolną sambę”. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków wszyscy zasiedli do kawy i ciasta, które przygotowali rodzice. Następnie poproszono dziadków aby rozpoznali swoje wnuki po głosie. Były również konkurencje sprawnościowe. Wiele emocji wywołało zwijanie wełny w kłębek na czas. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć dziadków z wnukami.

GW

Spotkanie z Koziołkiem

Wyjazd przedszkolaków do SZUBINA -10 stycznia 2018 – na PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA – przedstawienie teatralne  w wykonaniu NARODOWEGO TEATRU  EDUKACJI Z WROCŁAWIA.

GW

Wiersz dla Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Mycielewie w piątek 24 listopada 2017. Myślą przewodnią w tym roku był – „MIŚ w POEZJI”.

Chętne dzieci z klas 0-III recytowały indywidualnie wiersze o misiach, których wcześniej nauczyły się w domu. W zamian za to otrzymywały „ Małe co nie co” i pamiątkowy dyplom. Między występami poszczególnych grup wszyscy brali udział w zabawach ruchowych do znanych piosenek. W czasie spotkania panowała radość, a uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Już myślimy o kolejnym spotkaniu za rok.

Gabriela Wesół

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień poprzez pisanie miłych słów i pozdrowień na przygotowanych przez uczniów kolorowych listkach. Wszystkie listki zostały umieszczone na specjalnym drzewie, które widnieje na korytarzu szkolnym.

Jak być życzliwym?

Wystarczy kierować się zasadą: Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

                                     I.W.

Śniadanie daje moc!

8 listopada 2017 r. dzieci z „Biedronek” i  „Krasnali”, wraz ze swoimi wychowawczyniami, wzięły udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Tego dnia przyniosły one do przedszkola zdrowe produkty, m.in. pomidory, ogórki, ser, paprykę, rzodkiewki.
Po umyciu i przygotowaniu produktów przygotowaliśmy smaczne i zdrowe kanapki.

I.W., A.N.

AHOJ FLISACY

25 października teatr muzyczny „KULTURKA” z Poznania zaprezentował koncert z okazji ustanowienia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Była to muzyczna podróż przez całą Polskę brzegiem naszej największej rzeki – od szczytów Tatr aż po Bałtyk. A także podróż w czasie – do wieków, gdy właśnie Wisła była jedną z najważniejszych rzek świata, a rozśpiewani flisacy na jej falach od wiosny do jesieni spławiali rozmaite towary.

Wystąpił: wokal, gitara ,trąbka, fujarka góralska, trombita

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie miasta leżą nad Wisłą, poznać pieśni i melodie związane z tymi miastami, a także poznać zawód flisaka.

I. Wojtkowiak

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka. Dzieci  z oddziałów przedszkolnych „Oa”, „Ob” i „Oc” spotkały się na  głównym holu, by wspólnie świętować. Z tej okazji pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedszkolakom. Dzieci zaśpiewały piosenki, które zdążyły się już nauczyć. Za wspaniały udział otrzymały medale upamiętniające Dzień Przedszkolaka, kreatywne baloniki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez swoje panie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości.

 I.W, G.W, A.N