Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Dowozy – informacja

Dowozy do szkoły będą organizowane tak samo jak w dzień rozpoczęcia r.szk., tj. 2 września.

Odjazdy ze szkoły po lekcjach będzie realizował jeden autobus: 
– odjazd nr 1 po 5 lekcji opiekun p. Ewa Smorga
Mycielewo 13:10
Zalesie skrzyżowanie 13:15
Szaradowo 13:19
Ameryczka 13:21
Zalesie ul. Królikowska 13:25
SP Mycielewo 13:28
Szaradowo 13:35 
Słonaw I 13:35
Słonawy II 13:43
Elizewo 13:45
Suchoręczek 13:48
Suchoręcz I 13:50
Suchoręcz II 13:55
Malice II 14:00
Malice I 14:10
Kcynia 14:17
SP Mycielewo 14:35

– odjazd nr 2 po 7 lekcji opiekun p. Ewa Smorga
SP Mycielewo 14:55
Zalesie 15:00
Zalesie ul. Królikowska 15:05
Ameryczka III 15:08
Ameryczka II 15:09
Ameryczka I 15:10
Szaradowo II 15:25
Szaradowo I 15:16
Sp Mycielewo 15:20
Słonawy II 15:25
Słonawy I 15:26
ElizewoII 15:30
Elizewo I 15:33
Suchoręczek 15:35
Suchoręcz I 15:42
Suchoręcz II 15:45
Malice II 15:50
Malice I 15:53
Kcynia 16:00

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku o godzinie 8.45 zabrzmiał pierwszy dzwonek dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Rok szkolny zainaugurowała dyrektor szkoły Katarzyna Walasiewicz. Uroczystość prowadził Andrzej Kulczyński, a listy od burmistrza Kcyni – Marka Szarugi oraz Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego przeczytała Paulina Otto.

Drodzy uczniowie życzymy Wam powodzenia w nowym roku szkolnym!

WN

Rozpoczęcie roku szkolnego

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godzinie 8.45.

Organizacja dojazdów w tym dniu:
Autobus nr 1 z Dziewierzewa pojedzie ok godz 8:05 przez Szczepice, Suchoręcz, Suchoręczek, Elizewo I, Elizewo II, Szaradowo I, Szaradowo II, Ameryczka I, Ameryczka II, Zalesie skrzyżowanie, Mycielewo.

Autobus nr 2 z opiekunką p. Ewą Smorga, Malice godz. 7:10, Kcynia 7:20, Malice I 7:40, Malice II 7:45, Suchoręcz I 7:50, Suchoręcz II 7:55, Szaradowo 8:00, Słonawy I 8:05, Słonawy II 8:10, Zalesie 8:20, Mycielewo 8:25

świeczkaJak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami…

Z głębokim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci matki pani Anny Pyszczyńskiej. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja
Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie dyrektor Katarzyna Walasiewicz, wychowawcy oddziałów i przedstawiciel Rady Rodziców Joanna Stypczyńska wyróżnili uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia, wręczając listy gratulacyjne, książki, dyplomy i statuetki.

Była to szczególna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, gdyż po raz pierwszy żegnaliśmy uczniów z ósmej klasy. Ostatni raz wręczyliśmy świadectwa ukończenia gimnazjum.

Nagrodę Burmistrza Kcyni otrzymała Patrycja Bojas.
Nagrodę Dyrektora Szkoły w Mycielewie otrzymali Amadeusz Hak (szkoła podstawowa) i Zuzanna Trzebiatowska (gimnazjum).
Tytuł Absolwenta Roku oraz Prymusa Szkoły zdobyli Kacper Śliwa (gim.) i Patrycja Bojas (sp).
Natomiast Czytelnikiem Roku została Klaudia Hadrych, a 100% frekwencji w całym roku szkolnym utrzymała Anna Repczyńska.

Tekst: Wawrzyn Nowak,
Foto: Wawrzyn Nowak i Gabriela Wesół

Bal gimnazjalisty 2019

14 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyło się pożegnanie klas gimnazjalnych. Uroczystość uczniowie rozpoczęli polonezem, po czym odbyła się część artystyczna, podczas której podziękowaliśmy wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom za okazane wsparcie, cierpliwość i przygotowanie do wejścia w dorosłe życie.
Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek, a następnie bawili się razem na ostatnim wspólnym balu w naszej szkole.

Film z uroczystości

Sandra Stupek

Kacper Gieryk ciągle na topie!

  • PUCHAR POLSKI w kolarstwie torowym – Eliminacja do OOM w kat. Junior Młodszy Łódź 23-25.05.2019 r. 2 km mężczyzn Kacper Gieryk,
  • Sprint drużynowy mężczyzn 3 miejsce (Kacper Gieryk, Mateusz Olejnik, Piotr Maślak)
  • Wyścig drużynowy mężczyzn 2 miejsce (Kacper Gieryk, Mateusz Olejnik, Piotr Maślak, Kamil Dolak)

Mama Kacpra

Liczymy z lego kolego

11 czerwca 2019 roku uczniowie klas 4-6 naszej Szkoły Podstawowej w Mycielewie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw ROBOproject z Bydgoszczy. Uczniowie podczas 1,5 godzinnych zajęć w grupach ćwiczyli matematykę, przyrodę i informatykę w trakcie zabawy klockami lego oraz robotami sterowanymi przy pomocy tabletów. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzili, że taka matematyka mogłaby być zawsze, ponieważ bardzo podobały im się zajęcia.
CETiZ ROBOproject za propagowanie nauk ścisłych wśród najmłodszych zostało wyróżnione tytułem Miejsca Odkrywania Talentów Ośrodka Rozwoju Edukacji przy MEN, co świadczy o tym, że prowadzone przez nich zajęcia są na bardzo wysokim poziomie przez co przyczyniają się do odkrywania, rozwijania, wspierania i promocji uzdolnień dzieci i młodzieży.  

Joanna Maćkowska-Wrzyszcz

Pożegnanie gimnazjum na łonie natury

27, 28, 29 maja 2019 roku uczniowie gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie wybrali się na trzydniowy biwak do Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego w Smerzynie.

Oprócz zajęć sportowych i rekreacyjnych zwiedziliśmy Pałac w Lubostroniu oraz architekturę i zabytki pobliskiego Łabiszyna. Miłym akcentem było ognisko z Zuzanną Trzebiatowską grającą na gitarze do wspólnego śpiewu. Opiekunami byli wychowawcy Beata Janicka i Wawrzyn Nowak oraz Paulina Otto.

Tekst i foto WN

CZYTANIE DAJE MOC!

W tym roku szkolnym uczniowie klasy czwartej często gościli w naszej bibliotece. Stało się to, za sprawą realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej ,,Moc czytania”. Podczas zajęć czytane głośno teksty bajek, baśni i wierszy wskazywały dzieciom najcenniejsze wartości w życiu, takie jak: przyjaźń, rodzina, uczciwość, tolerancja. Bohaterowie czytanych utworów przekazywali pozytywne wzorce moralne oraz dawali przykład jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Dzieci kształtowały umiejętność czytania ze zrozumieniem, wzbogacały słownictwo, rozwijały wyobraźnie oraz umiejętność kulturalnego wyrażania swoich opinii. Uczniowie na zajęciach nie tylko rozwijali zainteresowania czytelnicze, ale także artystyczne. Prace wykonane na zajęciach można było podziwiać w bibliotece szkolnej w maju z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej także okazji czwartoklasiści uczestniczyli w  konkursie czytelniczym. Uczniowie musieli z tekstu wyłonić tytuły baśni, wierszy, między innymi tych, które cały rok czytali. Najwięcej punktów zdobyły:

I miejsce – Katarzyna Marciniak
II miejsce – Julia Kotłowska
III miejsce – Marta Nadolna

Rozstrzygnięcie konkursu było pięknym podsumowaniem realizowanej innowacji.                         Dziewczęta otrzymały upominki. Zajęcia w bibliotece na pewno uświadomiły dzieciom, że czytanie ma ogromną moc, może pomagać rozwiązywać problemy, codzienne przeciwności, wyciszać i uspokajać. Dlatego warto czytać!

Marzena Borzych

Wycieczka Ojców- Zakopane-Małe Ciche

W dniach od 20 do 23 maja odbyła się wycieczka do Zakopanego uczniów naszej szkoły. Podczas pierwszego dnia uczniowie mieli okazje zwiedzić  malownicze zakątki Ojcowskiego Parku Narodowego. Zachwyciła nas słynna Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska i inne formy krasowe na terenie parku. Ciekawym doświadczeniem było również zwiedzanie groty Łokietka, w której przyjemnie było się ochłodzić po ciężkiej godzinnej  wędrówce. Po zwiedzeniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej ruszyliśmy w dalszą drogę i tak dotarliśmy do pięknie położonej wsi Małe Ciche. Następnego dnia wybraliśmy się do Zakopanego gdzie wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, zwiedziliśmy Zakopane i trochę czasu spędziliśmy na urokliwej ulicy –  Krupówki. Tego dnia czekała nas również wyprawa na Rusinową Polanę, była to swojego rodzaju zaprawa na czekające nas kolejne spacery po górach. Piękne widoki  pomimo trudnej pogody wszystko nam rekompensowały. Jeszcze trudniej okazało się kolejnego –  wczesna pobudka, szybkie,  ale pyszne śniadanie i trasa Doliną Kościeliską. Pół godziny maszerowaliśmy w deszczu, który nauczył nas pokory ale i zahartował, a potem była nagroda – widoki, widoki,  widoki cudowne jedyne takie tylko w Tatrach. Oczywiście po takiej wyprawie należała nam się nagroda, a więc kolejny punkt programu to Termy „Gorący Potok”. Bajecznie było w ciepłej wodzie pluskać się podczas niezbyt wysokich temperatur na dworze . Podczas deszczowego dnia wybraliśmy się również do KINA 7D – to było coś fantastycznego do dzisiaj  czujemy te emocje. Wycieczka obfitowała tyle wrażeń, tyle nowych wyzwań, a to wszystko w tle bezpiecznie i miło spędzonego czasu oczywiście z SUPER UCZNIAMI i SUPER NAUCZYCIELAMI – mamy nadzieję, że górom mówimy tylko –  Dowidzenia.

AP

Policjant o bezpieczeństwie

3 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyło się spotkanie z panem Markiem Dubiel – dzielnicowym z Komisariatu Policji w Kcyni. W związku ze zbliżającymi się wakacjami takie krótkie lekcje odbyły się w każdym z oddziałów w naszej szkole i miały one na celu poinformowanie  oraz przypomnienie  uczniom zasad bezpieczeństwa panujących  na drodze oraz na terenie akwenów wodnych. Każda klasa miała możliwość zadawania różnych pytań panu policjantowi, na które chętnie odpowiadał. Wszystkie przekazane informacje są bardzo ważne i pouczające, abyśmy spędzili te wakacje bezpiecznie i przyjemnie.

Sandra Stupek

Dzielnicowa na spotkaniu z rodzicami. Rozmawiano o bezpieczeństwie dzieci.

Sierż. szt. Milena Prajs z kcyńskiego komisariatu spotkała się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Dzielnicowa mówiła o bezpieczeństwie dzieci na terenie szkoły, a także poza placówką.

W ostatnich dniach dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kcyni, sierż. szt. Milena Prajs przeprowadziła spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu na terenie szkoły i nie tylko. Policjantka przypominała rodzicom o właściwym nadzorze nad swoimi pociechami.

Mowa była o bezpieczeństwie w sieci i zagrożeniach związanych z logowania się młodych ludzi na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Przypominała też o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków odurzających ze wskazaniem, jakie objawy świadczyć mogą, że dziecko jest pod wpływem zabronionych substancji.

Wskazywała też, aby rodzice rozmawiali ze swoimi dziećmi co pozwoli na bieżące rozwiązywanie pojawiających się problemów.

Dyrektor Katarzyna Walasiewicz przypomniała również wszystkie procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Mycielewie, a szczególnie procedurą postępowania w przypadku wtargnięcia terrorysty.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Szanowni Rodzice

W piątek 31 maja 2019 r. o godz. 16.00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas, podczas których wychowawcy przekażą propozycję ocen z poszczególnych przedmiotów na koniec roku szkolnego 2018/2019 oraz przedstawią procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły.

Zapraszamy

Przyrodnik z pasją

17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie gościliśmy pana Jerzego Napierałę –  człowieka z pasją do obserwowania i fotografowania dzikich zwierząt.
Spotkanie to było dla uczniów niecodzienną lekcją przyrody, podczas której pan Jerzy z niesamowitym zaangażowaniem opowiedział jak wygląda życie niektórych zwierząt. Pokazał filmy i zdjęcia, które sam wykonał za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mogliśmy na własne oczy przekonać się jak wygląda świat dzikich zwierząt z perspektywy przyrodnika. Nasz gość przygotował również wystawę zdjęć, poroży jeleni, a także sprzętów i ubiorów, z których korzysta. Uczniom bardzo spodobał się ten rodzaj lekcji i z pewnością wiele zapamiętamy z tego ciekawego spotkania.

tekst Sandra Stupek, foto Jerzy Napierała

Nagroda dla Kacpra

W czwartek, 9 maja 2019 roku, w nakielskiej Restauracji „Gorzelnia” odbyła się gala wręczenia nagród finansowych Zarządu Powiatu Nakielskiego. Corocznie nagrody Zarządu otrzymuje się za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i sztuki oraz za znaczne osiągnięcia sportowe. Wśród 52 laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Kacper Gieryk.