Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Nauka o tolerancji

11 lutego w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyło się spotkanie z niezwykłym sportowcem – panem Jarosławem Wilczyńskim, który jest utytułowanym zawodnikiem na szczeblu krajowym, a także 67-krotnym reprezentantem Polski w piłce koszykowej zawodników poruszających się na wózkach. W czasie Mistrzostw Świata znalazł się w gronie 10 najlepszych zawodników turnieju. Zaproszony gość trenował także w przeszłości taniec latynoamerykański, a obecnie przygotowuje się do startu w maratonie i marzy o występie na paraolimpiadzie. W trakcie spotkania opowiedział uczniom o swojej pasji, pokonywaniu barier i satysfakcji, jaką daje uprawianie sportu. Uczniowie obejrzeli też prezentację zdjęć z zawodów i treningów pana Jarosława. Pan Wilczyński zaprezentował także kilka pucharów i medali zdobytych w trakcie największych imprez sportowych. Wystąpienie gościa poprzedził zaprezentowany przez uczniów klasy VII montaż słowno-muzyczny traktujący o tolerancji. Zwrócono w nim uwagę na likwidowanie przejawów nietolerancji wśród dzieci i młodzieży.

Tekst A. Kulczyński, foto WN

Uczestnicy WTZ z wizytą w Mycielewie

11 stycznia w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyła się niecodzienna uroczystość. Gościliśmy w tym dniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Szubina wraz
z terapeutami
, którzy przybyli na spotkanie świąteczno-noworoczne. Nasze zaproszenie przyjęli także: pan Jan Kurant – przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni, pan Wojciech Jaskulski – kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury, pan Jarosław Wilczyński- wielokrotny medalista sportów osób niepełnosprawnych, pani Joanna Stypczyńska oraz pani Ewa Jaszak – przedstawicielki Rady Rodziców oraz pani Kinga Piechnik-pielęgniarka. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: pani Renaty Szczepaniak oraz pani Agnieszki Koralewskiej-Hak zaprezentowali gościom jasełka oraz koncert kolęd. Wzruszającym momentem części artystycznej był wspólny śpiew kolęd: gości i przedstawicieli społeczności szkolnej, po którym głos zabrał pan Jan Kurant. Przewodniczący podziękował występującym artystom i ich opiekunom oraz złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne w imieniu swoim, pana burmistrza Marka Szarugi (nieobecny z powodu spraw służbowych) oraz radnych RM w Kcyni.  Podsumowując ten etap uroczystości, głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz, która podziękowała gościom za przyjęcie zaproszenia oraz podkreśliła wagę organizowania tego typu spotkań budujących społeczeństwo tolerancyjne. W swojej wypowiedzi nawiązała także do działań zmierzających do nadania szkole imienia oraz zaprosiła przybyłych na słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszki  z klasy VII i IIIb gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Maćkowskiej-Wrzyszcz.

            Dzisiejsze spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca wielu osób: pani dyrektor szkoły, pani wicedyrektor, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, a przede wszystkim uczniów, który wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i empatią. Wszystkim należą się serdeczne podziękowania! Impreza wzbudziła wiele pozytywnych emocji, zarówno wśród gości, jak i gospodarzy.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz, Foto: Wawrzyn Nowak

Policjanci o bezpieczeństwie w ferie

W poniedziałek 7 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Nakła. Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z sierż. szt. Marcinem Pilchem z nakielskiej komendy opowiadali młodzieży jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczniowie, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że wypoczynek będzie bezpieczny!

Prowadzący poruszyli również kwestię cyberprzemocy uświadamiając uczniom, że ośmieszanie rówieśników za pośrednictwem Internetu, czy wykorzystywanie wizerunku danej osoby bez jej zgody jest przestępstwem. Przy tej okazji młodzież dowiedziała się również, jakie konsekwencje prawne może ponieść młody człowiek za łamanie prawa i jakie kary na nieletnich nakłada sąd rodzinny.

Tekst i foto Małgorzata Kwiatkowska

Śpiewaliśmy kolędy

Aby tradycji stało się zadość w czwartek 3 stycznia 2019 roku uczniowie klas 4-8 SP i klas trzecich gimnazjum wspólnie z nauczycielami zaśpiewali wybrane kolędy.
Tego dnia również zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez SU wraz z opiekunem panią Beatą Janicką na  najpiękniejszy, świąteczny  wystrój klasy, komisja oceniała kolejno choinkę, gazetkę oraz całkowity wystrój klasy. Okazało się iż najpiękniejszy klimat stworzyła klasa IIIb, czym zasłużyła sobie na pierwsze miejsce. Każdej klasie dziękujemy za przygotowanie świątecznego i wyjątkowego wyglądu klas oraz z zaangażowanie we wspólne kolędowanie.

Tekst Sandra Stupek, foto WN

Opowieść wigilijna Amadeusza na pierwszym miejscu w powiecie!

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy informację, iż  Amadeusz Hak- uczeń kl. V  Szkoły Podstawowej w Mycielewie, zdobył I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Moja Opowieść Wigilijna 2018”, organizowanym corocznie przez Nakielski Ośrodek Kultury. Należy nadmienić, że w zeszłym roku Amadeusz w tymże konkursie uzyskał wyróżnienie, a dwa lata temu również I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Poniżej zamieszczamy tekst opowieści wigilijnej Amadeusza

Praca konkursowa Moja opowieść wigilijna 2018 tekst

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2018

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
C. K. Norwid

Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną w szczęściu i radości
przy dźwięku kolęd i zapachu świerkowych gałązek.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
życzą:
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Mycielewie

Praca z konkursu świątecznego – Lena Olędzka

W drodze do Betlejem

21 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 6, 7, 8, 3a i 3b Szkoły Podstawowej w Mycielewie przedstawiali jasełka. Reżyserem była pani Renata Szczepaniak.

Po jasełkach zaproszeni goście:  Jan Pawlak, Kazimierz Stosik, Wiesław Wiszniewski wraz z panią Anną Pyszczyńską i panią Marzeną Borzych wręczyli nagrody w konkursie zorganizowanym przez Koło Łowieckie nr 9 „Gwardia” z Bydgoszczy pod hasłem: „Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzętom” z okazji 95 rocznicy istnienia Polskiego Związku Łowieckiego. Przedstawiciele Koła „Gwardia” ufundowali dla szkoły zestaw nagłaśniający, za który jeszcze raz dziękujemy.

Dodatkowo pani A. Koralewska-Hak nagrodziła uczestników konkursu świątecznego „Piernikowy domek na 100-lecie niepodległości Polski”. Napłynęło aż 30 prac. Sponsorem nagród była Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Na zakończenie pani Joanna Biernacka-Kozerewicz wręczyła upominek uczennicy klasy 7 – Izabeli Suszko, która w imieniu społeczności szkolnej napisała list do przyszłych pokoleń, który umieszczony zostanie w kapsule czasu przygotowanej przez pracowników Urzędu Miejskiego w Kcyni z okazji 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego.

Tekst i foto: Wawrzyn Nowak

 

Próbne egzaminy za nami

11, 12 i 13 grudnia 2018 r. gimnazjaliści spróbowali swoich sił w próbnym egzaminie, natomiast ósma klasa sprawdziła się 18, 19 i 20 grudnia. Życzymy jak najlepszych wyników.

Basen w Wągrowcu opanowany przez Mycielewo

11 grudnia rzesza uczniów z klasy 4, 5, 6, 7 i 8 wybrała się z opiekunami popływać w basenie wągrowieckim. Organizatorem przedsięwzięcia był Andrzej Kulczyński a wspierali go Anna Pyszczyńska i Wawrzyn Nowak.

Przedszkolacy w Teatrze

W czwartkowe przedpołudnie, 13 grudnia 2018, grupa przedszkolaków wraz z wychowawczyniami udała się do Nakielskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie „CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI W GRUPIE SIŁA” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Muzycznego FORTE.
Fabułą przedstawienia były przygody mieszkańców łąki – mrówki, konika polnego, pająka, biedronki, muchy oraz pszczoły. Zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś NAPRAWDĘ WIELKIEGO.
Dodatkowymi  walorami tego Musicalu były kostiumy, muzyka oraz wokal aktorów.

Ogłoszenie

Organizowane jest zimowisko
dla 100 dzieci gminnych z programem profilaktyczno-sportowym w „perle Borów Tucholskich” – Tleniu, w terminie 12 stycznia-21 stycznia 2019 r. (turnus 10-dniowy)

Nasze kolonie przeznaczone są dla dzieci rolników w wieku 8-16 lat z kujawsko-pomorskiego z gmin wiejskich do 20 tysięcy mieszkańców (posiadamy do rozdysponowania tylko 35 miejsc).

Obiekt „PATRIA”, na którym realizujemy kolonie dla dzieci musi spełniać coraz wyższe standardy, stąd ich właściciel został zobligowany przez nas do prowadzenia na nim stosownych inwestycji: nowe świetlice, wymiana okien, nowe łazienki, nowoczesne boiska. Dzięki temu w Centrum Spotkań „PATRIA” na kolonie przyjeżdżają dzieci z najbogatszych
gmin w Polsce.

Towarzystwo odpowiada za realizację atrakcyjnego i bogatego w wycieczki programu kolonii, w tym wyjazdy na stok narciarki i lodowisko w Fojutowie (dzieci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z wypożyczeniem sprzętu, opieką instruktora i zakupem karnetów na stok).

Zapewnia transport uczestników spod Szkoły/Gminy i fachową opiekę wychowawczo-opiekuńczą, w ramach kosztów pokrywanych przez rodziców w kwocie tylko 389 złotych od dziecka (jeden z rodziców ubezpieczony w KRUS) w turnusie 10-dniowym.

Istnieje możliwość skierowania na zimowisko dzieci, których rodzice nie są płatnikami KRUS. Dopłata realizowana przez rodzica wynosi wówczas 789 złotych o dziecka.
Pozostałe koszty pobytu pokrywa Towarzystwo ze środków pozyskanych od sponsorów korporacyjnych, urzędów administracji centralnej i KRUS w Warszawie.
W przypadku zainteresowania powyższą propozycją proszę o wytypowanie maksymalnie 10 osobowej grupy dzieci spośród uczniów Szkoły.

Zgłoszenia w formie telefonicznej lub e-mailowej przyjmujemy do dnia 21 grudnia 2018 r.

W razie pytań bądź wątpliwości pozostaję do dyspozycji pod nr tel. 728 486 457/ 502 626 171

  Z poważaniem,
Maciej Archaniołowicz

prospekt zima 2019 KP

Apel z okazji mikołajek

Sylwia Janeczko

Kolejny sukces Alana!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie, jak co roku, wzięli udział w XI edycji  powiatowego  konkursu literacko-plastycznego „Moja opowieść wigilijna 2018”,  zorganizowanym przez Nakielski Ośrodek Kultury. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego święta. Okazało się,  że wielu uczniów potrafi zareklamować święta, ale tylko niektóre dzieci  przedstawiły  to w wyjątkowo pięknie. Jury wybrało 6 zwycięzców, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły – Alan Hak z kl. I.

                                                                                 Agnieszka Koralewska-Hak

Pięknie czytają i konkursy wygrywają!

W  piątek 30 listopada 11 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie wzięło udział w Konkursie Pięknego Czytania, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Konkurs cieszył się naprawdę licznym zainteresowaniem, szczególnie w kategorii klas I-III oraz IV-VIII. Pomimo tak dużej grupy uczestników zwycięzcą konkursu w kategorii kl I-III został uczeń naszej szkoły Alan Hak, który uczęszcza do kl.I. W kategorii najstarszej – gimnazjum, dwie uczennice naszej szkoły również stanęły na podium. II miejsce zajęła Zuzanna Trzebiatowska z kl. IIIa, zaś miejsce III przyznano Sandrze Stupek z tej samej klasy.

Uczniowie zostali wytypowani przez swoich wychowawców i polonistów. Organizacją konkursu zajęła się p. Agnieszka Koralewska-Hak.

Uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Mycielewie: Filip Chojnacki, kl.I, Anna Połczynska, kl. II, Antonina Jaszak, kl. III, Wojciech Manikowski, kl. III, Marta Nadolna, kl. IV, Amadeusz Hak, kl. V, Izabela Frątczak, kl. VII, Martyna Leśniewicz, kl.VII

Serdecznie dziękujemy za współpracę rodzicom dzieci, biorących udział w konkursie, którzy wraz z opiekunem A. Koralewską-Hak uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 Agnieszka Koralewska-Hak

Andrzejki w zerówce

W ostatni dzień listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami. Dzieci zostały zapoznane z tradycją wróżenia sobie przyszłości przez panny, w dawnych czasach, w wigilię św. Andrzeja. Współcześnie wróżby te należy traktować z przymrużeniem oka.

Tańce indywidualne, w parach i w kole przeplatane były wróżbami. Z tradycyjnych wróżb przebijaliśmy igłą serca z papieru oraz przekładaliśmy buty w stronę drzwi. Wróżby były doskonałą okazją do zachęcania dzieci do nauki czytania. Niektóre z nich odczytywały proste wyrazy, najczęściej imiona zapisane na kartkach. Podczas zabaw wykorzystywaliśmy również umiejętność liczenia oraz uczyliśmy się dobrych manier. Rodzice zaś dla swych pociech przygotowali z tej okazji słodki poczęstunek. Za co im dziękujemy!

GW

Konkurs pieśni patriotycznej dla przedszkolaków

29 listopada odbył się kolejny konkurs związany z Konkursem „Przedszkole Młodych Patriotów edycja VII”. Tym razem dotyczył on pieśni patriotycznych. Dzieci na zajęciach w oddziale przedszkolnym zapoznały się  z wybranymi pieśniami,  które naszych przodków zachęcały do boju, podnosiły na duchu, dawały wiarę i nadzieję na życie w wolnej Polsce.

Ze względu na trudność tekstów pieśni dzieci podzielone zostały na 3, 4 – osobowe zespoły. Każdy zespół otrzymał do nauki w domu, pod opieką rodziców, inną pieśń. Po kilku tygodniach prób, wystąpiliśmy przed społecznością naszej szkoły – klasami I-III i dziećmi z grupy przedszkolnej. Na konkurs przybyli również chętni rodzice. Rodzicom zawdzięczamy odświętny strój podkreślający ważność tej chwili. Jurorami byli wszyscy, którzy brawami nagradzali i oceniali występy dzieci. Przedszkolacy zaśpiewali: „Rotę”, „Wojenko, wojenko”, „Piechotę”, „Białe róże”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”, a także nową piosenkę „Co to jest niepodległość?” ułożoną z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Jedne dzieci przełamały lęk przed występami, innych „zjadła trema”. Jednak wszystkie zostały nagrodzone brawami. Dzieci za swoje występy otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie wszyscy ochoczo zaśpiewali  piosenkę „Jestem Polakiem”. Dzieci w ten sposób wyraziły swój współczesny patriotyzm.

GW

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia, ponieważ przypadał w tym roku na niedzielę, obchodziliśmy hucznie, w naszej szkole, w poniedziałek 26 listopada. Dzieci z klas 0-III zebrały się na holu szkoły wraz ze swoimi ulubieńcami. Po przywitaniu wszystkich – chłopców i dziewczynek, lubiących koty i miód, noszących okulary i mających błękitne oczy rozpoczęliśmy zabawę przy piosence „Pluszowy miś”. Dzieci maszerowały po „czerwonym dywanie” w rytm melodii prezentując swoje misie. Kolejne zabawy to min.: „Boogie-woogie”, „Stary niedźwiedź”, „Głowa, ramiona…”, „Idziemy do ZOO”. W przerwach między zabawami dzieci odpowiadały na pytania dotyczące niedźwiedzi – tych prawdziwych jak i bajkowych. Odpoczywaliśmy przy piosence „O kochaniu misia”. Dzień Pluszowego Misia zakończyliśmy wykonaniem zbiorowych zdjęć oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów dla klas. Nie obyło również się bez „małego co nie co”.

GW

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow